درباره استانبول

معرفی استانبول

استانبول در کشور ترکیه واقع شده است و به عنوان بزرگترین و پر رفت و آمد ترین و پر جمعیت ترین شهر در این کشور شناخته میشود. همچنین این شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه است. استانبول در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد و به سبب همین موقعیت مکانی مناسبی که دارد، گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند. این تنگه دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا می کند. شهر استانبول نیز بزرگترین شهری است که در دو قاره قرار دارد. این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا معرفی شده است. استانبول از لحاظ جذب توریست و همچنین داشتن تعداد گردشگران خارجی، سومین شهر توریستی جهان به شمار میرود. همچنین جالب است بدانید که استانبول تنها شهر دنیاس که نیمی از آن در آسیا و نیم دیگر آن نیز در اروپا قرار دارد، گردشگران در سفر با تور استانبول می توانند به وضوح تفاوت بخش های مختلف این شهر را ببینند و با فرهنگ مردمان هر یک از قاره ها تا حدودی آشنا شوند :))))

فاصله بین استانبول تا کشور عزیزمان ایران (تهران) 2 هراز و 444 کیلومتر می باشد و همچنین فاصله هوایی تهران تا استانبول بین 2 ساعت و 35 دقیقه تا 3 ساعت و 5 دقیقه میباشد.

جاذبه های گردشگری استانبول

بسیاری از ایرانیان با هدف خرید ارزان به استانبول سفر می کنند، اما شما از این دسته از افراد نباشید! استانبول شهری غنی از لحاظ تاریخی و فرهنگی می باشد و مملوء از جاذبه های گردشگری تاریخی و تفریحی است در ادامه برخی از این جاذبه ها را معرفی خواهیم کرد.

موزه آتاتورک استانبول دارای ساختمانی سه طبقه می باشد که طبقه اول آن محلی برای جلسات کاری محرمانه آتاتورک بوده است و هم اکنون در این اتاق یک مجسمه بسیار زیبا از نیم تنه آتاتورک وجود دارد. طبقه دوم نیز محلی برای سخنرانی و جلسات بوده است و در پایان، طبقه سوم نیز محلی برای نگهداری وسایل جا مانده بوده است، بازدید از این موزه را به تمامی گردشگران تور استانبول توصیه می کنیم

 برج گالاتا در حدود هفتصد سال پیش، با نام مسیح، در دوران بیزانس، امپراطور رم شرقی ساخته شده است. قابل توجه گردشگران تور استانبول، این برج با داشتن ارتفاع 67 متر، تا مدت ها به عنوان بلندترین برج و همچنین بنای استانبول شناخته میشده است. هدف از ساخت این برج، نظارت بر حمل و نقل کشتی ها و همچنین شناسایی کشتی های دشمنان بوده است.


/ 0 نظر / 1109 بازدید